Blog mojej żony - zapraszam!!!

Nowości Strona główna KrakRower O mnie Plany Galeria Kontakt
Wyprawy rowerowe
   2006 r.
   2005 r.
   2002 r.
   2001 r.
   sierpień 2000 r.
   lipiec 2000 r.
   1999 r.
   1996 r.
   1995 r.
   1993 r.
   1992 r.
Podróże
   Indie 2015
Inne
   O podrożach
   Rower a GPS
   Licznik CM 414 M
   Ciekawostki
   O rumakach
   kumpli...
   ... i o moim
   Stare rowery
   Ankieta
   Książka gości
   LINKI
 
In Polish In English

Ciekawostki


Transport a środowisko naturalne

Relacja fotograficzna i słowna z Konferecji "Transport a środowisko naturalne" zorganizowanej przez Fundację AERIS FUTURO przy współpracy ze Stowarzyszeniem MANKO, Fundacją Mikrohistoryczną oraz Polskim Klubem Ekologicznym. Impreza odbyła się w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Krakowie, 20 września 2006 r. Zapraszam do przeczytania mojego komentarza oraz obejrzenia zdjęć w rozdzielczości 800x600 pixeli.

Masa rowerzystów

Krakowska Masa Krytyczna znów dała o sobie znać. Rowerzyści zebrali się na Rynku Głównym, aby wyrazić sprzeciw wobec nieekologicznych środków transportu i promować jazdę na dwóch kółkach. Notatka z Dziennika Polskiego. [Czytaj więcej...]

Opublikowano moje zdjęcie!

Okładka Zielonych Brygad w której zamieszczono moje zdjęcie      Moje zdjęcie zostało opublikowane w nr 3-4 czasopisma "Zielone Brygady" z roku 2005. Redaktor naczelny Andrzej Żwawa napisał do mnie emajlę z pytaniem czy nie zgodziłbym się na opublikowanie jednego ze zdjęć z czerwcowej Masy Krytycznej. Zgodziłem się i oto efekt owej zgody ;-) Tekst nie jest niestety mojego autorstwa, tylko kolegów z Poznania.
    Zdjęcie po lewej przedstawia stronę tytułową "Zielonych Brygad".

Mam hamulec tarczowy na przednim kole

    W końcu żona zgodziła się na hamulec tarczowy ;-) No ale ważny powód był: stara Magura HS-11 ciekła i zapowietrzała się tak bardzo, że nie miałem praktycznie przedniego hamulca. Oprócz tego od pół roku jeździłem na pożyczonym od Rzaqa kole. Upiekłem więc dwie pieczenie na jednym ogniu: nowe koło z obręczą pod tarczę i nowy ale niedrogi (bo mechaniczny) hamulec tarczowy.
    Co należy zrobić, żeby prawidłowo zamontować taki spowalniacz do roweru. O tym dowiecie się z mini-galerii. Zapraszam.

Pierwszy kask rowerowy z wbudowanym lusterkiem wstecznym

Tu możesz poczytać o nowym wynalazku firmy Reevu International. Pozwala on na bezpieczne spoglądanie do tyłu bez konieczności odwracania głowy.

Paramedyk na rowerze

Krótka charakterystyka paramedyka jeżdżącego na rowerze w centum Yorku, w Angli. Tekst pochodzi z sierpniowego wydania magazynu National Geographic Polska.

Rybaczki i szorty na start!

Do skromnej galerii Kilka zdjęc z sierpniowego Poradnika Domowego. Kobieca moda rowerowa. Zobacz skromną galerię.

Drżyj szoso! Zwijaj się asfalcie ;)

Do skromnej galerii Kupiłem sobie oponę dzięki której szybciej będę jeĽdził po asfalcie. Będzie też przydatna przy moich wyprawach rowerowych z sakwami. Zobacz skromną galerię. Założę ją do tylnego koła. A to jej krótka charakterystyka:
 • Firma: Continental
 • Model: SportContact
 • Wymiar: 26x1.3"
 • Kolor: czarny
 • Maksymalne ciśnienie: 6 bar
 • Uwagi: montować tylko na obręczach z wrębem
 • Strona producenta: www.conti-online.com

"Funkcjonariusze Milicji Obywatelskiej życzą Ci bezpiecznej i przyjemnej jazdy"

Ostatnio wpadła mi w ręce książeczka przygotowujące do egzaminu na kartę rowerową. Zapraszam do lektury.

Egzamin gimnazjalny - maj 2004

Kilka pytan z majowego egzaminu gimnazjalnego, który odbył się w krakowskich gimnazjach. Pytania jak najbardziej rowerowe.

Forum Turystów Kolarzy

Rozmiar: 2618 bajtów Ciekawy link do Forum Turystów Kolarzy. Na dzień dzisiejszy, tj. 24.04. 2004, dostępne są
następujące działy:

 • Rower: Wszystko o turystyce rowerowej czyli na każdy temat,
 • Kalendarz imprez czyli zaproszenia na różne imprezy rowerowe,
 • Sprzęt rowerowy czyli rowery, części, osprzęt, a także ubrania, sprzęt turystyczny i wszystko inne co może przydać się podczas wycieczki rowerowej,
 • Krajoznawstwo regulaminy odznak, rajdów krajoznawczych, ciekawe obiekty etc.

2 maja 2004: RRR Kraków - Trzebinia

Trasa Rekraacyjnego Rajdu Rowerowego Kraków - Trzebinia, który odbędzie się 2 maja 2004 r., będzie liczyć 38 km. Więcej informacji znajdziecie na ogłoszeniu z Dziennika Polskiego, natomiast regulamin Rajdu znajduje się na stronie www.trzebinia.pl.

[Konkurs] Do wygrania rower

Klub studencki "Karlik" (Kraków, ul. Reymonta 11) organizuje konkurs w którm można wygrać rower.
Więcej szczegółów na plakacie.

Wyciągnięty z piwnicy zapomnienia

Już od miesiąca przymierzałem się do doprowadzenia do stanu używalności starego roweru, który dostałem do sąsiada. W końcu znalazłem 2 godziny czasu, zszedłem do piwnicy i przegladnąłem drania. Niestety nie udało mi się stwierdzić co to za marka. Jeżeli możesz mi pomóc - napisz, będę wdzięczny. A może i piwo postawię? Niebawem dołożę nowe zdjęcia. Na razie zapraszam do skromnej galerii.

Opisy moich wypraw na www.odyssei.com

Dnia 5 lutego 2004 r otrzymałem taki list:

Witaj

Z zainteresowaniem przeczytaliśmy Twoje artykuły, które znaleĽliśmy na stronie 
http://www.cyklon.chemia.pk.edu.pl/~zieluk/index.php. 
Jesteśmy pod wrażeniem przygód i doświadczeń przez Ciebie przeżytych oraz sposobu w jaki je opisałeś. 
Dlatego chcielibyśmy prosić Cię o zgodę na... >> Więcej...

Chmury nad Bieżanowem

I dosłownie i w przenośni. Bawiąc się aparatem zrobiłem dziś (7.02.2004) z mojego okna ok. 340 zdjęć, każde co 30 sekund. Następnie połączyłem zrobione zdjęcia w jeden krótki filmik. Czas trwania: 1 min 9 sek; rozmiar: 5.93 MB. Miłego ssania :-)

Ok. godziny 16:00      Ok. godziny 16:30      Ok. godziny 17:50

I po konkursie Canona

Niestety. Nic nie wygrałem. Może dlatego, że konkurs był ustawiony? Albo za spamowanie na grupach dyskusyjnych żeby głosować na moje zdjęcie ;-) Nie udało się dziś, uda się następnym razem.

Konkurs Canona

Biorę udział w konkursie Canona. Jeżeli uwazasz, że moje zdjęcie jest warte Twojego głosu, to zagłosuj na nie. We wtorek, 2 Września 2003 o godzninie 11:27:17 dodałem swoje zdjęcie do konkursu ogłoszonego przez Canona w Polsce. Jako, że jestem amatorem zgłosiłem tylko jedno zdjęcie. Na zdjęciu jest zmęczony Roger, podczas wycieczki rowerowej na Śnieżnik, którą odbyłem razem z krakowskimi rowerzystami na Zlocie grupy dyskusyjnej pl.rec.rowery w maju 2001 r. Jeżeli uważasz, że zdjęcie jest ciekawe - zagłosuj właśnie na nie. Jeżeli ci się nie spodoba, to wybierz jakieś inne zdjęcie z kategorii dla amatorów. Jeżeli masz jakieś pytania, pisz śmiało.

Kupiłem aparat cyfrowy!

Tak, w końcu postanowiłem kupić aparat cyfrowy. Po kilku dniach przeszukiwania internetu i wizyty w dwóch sklepach, wybór padł na Canona PowerShot A70. Tu możesz poczytać o parametrach tego aparatu. A tu pierwsza galeria z wyjazdu rowerowego. Zdjęcia robiono oczywiście nowym aparatem.

Buty SPD do sprzedania!

Kliknij a zobaczys powiekszone 
zdjecie butówNIEAKTUALNE Buty SPD które zamówiłem (w amerykańskim sklepie internetowym) dla żony okazały się za małe. Dlatego chcielibyśmy je sprzedać. Daliśmy za nie 240 PLN i tyle samo za nie chcemy.

Opis/specyfikacja:

 • Firma:    NorthWave
 • Model:    Freeride (model z roku 2001)
 • Rok produkcji:    2001
 • Przeznaczenie:    MTB (kolarstwo górskie)
 • Kolor:    szaro-niebieski
 • Rozmiar (US/Europa):    39
 • Cena:    240 PLN

Gadu-Gadu a rower

Co może mieć wspólnego komunikator internetowy Gadu-Gadu z rowerem? Ano może, zobaczcie to zdjęcie: rowerowa ciekawostka

27-28.04.2003 - Dzień Królowej Holandi w Małopolsce

Co roku święcą Holendrzy na całym świecie Dzień Królowej. 30 kwietnia to dzień urodzin Księżnej Juliany, w latach 1948 do 1980 Królowej Niderlandów, matki obecnej Królowej. Beatrix.
Przejmując koronę od matki w dniu 30 kwietnia 1980, królowa Beatrix ogłosiła ten dzień na stałe Dniem Królowej i świętem państwowym. >> Więcej...

Rowerowe loga operatorów - telefony NOKIA

Takie loga, związane z rowerami udało mi się stworzyć przy pomocy programu LogoManager (ver.1.1). Nawiasem mówiąc każdy potrafi zrobić takie obrazki, a nawet lepsze. Jak je zainstalować to osobny temat. Jeżeli ktoś wie to sobie poradzi, w innym przypadku odsyłam do Fan Klubu Noki. Podpowiem, że potrzebny będzie program (z tym nie ma problemu, np. LogoManager) i odpowiedni kabelek - trzeba zrobić samemu albo kupić.

Do ściągnięcia: Autor
Firma Alpinus Ł.Zieliński
znowu Alpinus jw.
jeszcze raz firma Alpinus jw.
jw.
magazyn rowerowy jw.
ten sam magazyn jw.
światełka i nie tylko jw.
rowerki... jw.
rowerki... jw.
ochrona łepetyny jw.
rowerki... jw.
ochrona głowy jw.
hm... jw.
tylko dla twardzieli jw.
jak wyżej jw.
akcesoria jw.
akcesoria jw.
przeslij swoje logo to miejsce czeka na Twoje logo.
spakowane loga

Pamiętaj, że ja ani osoby tu wymienione nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za szkody wynikłe z użycia zawartych tu wiadomości (wykorzystujesz je na własną odpowiedzialność) !
Strona utworzona 20.06.2000
Ostatnia modyfikacja pliku: 25.10.2022, 22:57:25 CEST
Jesteś